
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.1 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.05 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 80 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 5 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 2 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| Operating Supply Current | 1.7 mA |
| Input Bias Current | 500 nA |
| Nominal Supply Current | 2.4 mA |
| Output Current per Channel | 100 mA |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2 V |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Input Voltage Noise Density | 8 nV/sqrt Hz |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Min Supply Voltage | 4 V |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95107
Ext.Price$0.95107
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95107 | $0.95107 |
| 10 | $0.79114 | $7.91140 |
| 25 | $0.72459 | $18.11475 |
| 50 | $0.66364 | $33.18200 |
| 100 | $0.60780 | $60.78000 |
| 300 | $0.58492 | $175.47600 |
| 500 | $0.56289 | $281.44500 |
| 1000 | $0.54339 | $543.39000 |
